Stipendia na studium pro žáky SŠ v Německu a Švýcarsku

Organizace AFS Mezikulturní programy nabízí českým žákům středních škol stipendia na studijní pobyt v Německu a Švýcarsku. Přihlášky přijímá do 9. prosince 2016.

AFS Mezikulturní programy, o.p.s. je nezisková dobrovolnická organizace s více než 100letou tradicí a pobočkami ve více než 60 zemích. Jejím cílem je pozitivně ovlivnit mladé lidi, a to tak, aby v jinakosti kultur neviděli překážku, ale příležitost k rozvoji vlastní osobnosti.

Českým studentům středních škol umožňuje žít a studovat v zemi, kterou si zvolí. Do 9. 12. 2016 se studenti mohou přihlásit do výběrového řízení na stipendia a strávit tři měsíce nebo příští školní rok v Německu a Švýcarsku. Studentům organizace vybere vhodnou hostitelskou rodinu a školu, zajistí letenky i zdravotní pojištění. Navíc se postará o podporu během celého programu v podobě adaptačních a průběžných soustředění, každý student má k dispozici kontaktní osobu a nonstop krizovou telefonní linku.

Účastníci programů rozvíjejí kromě jazykových schopností také komunikační schopnosti obecně, sociální dovednosti a porozumění kulturním odlišnostem.

Pro více informací kontaktujte koordinátorku Studia v zahraničí Terezu Hlavínovou.

tereza.hlavinova@afs.org, tel: 222 317 138, mob: 728 994 908

Bližší informace naleznete také zde.