Evropský den jazyků 2016

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje připravila na Evropský den jazyků, který se koná 26. září 2016, ve spolupráci s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem a dalšími partnery bohatý program pro školy z Plzeňského kraje.

Srdečně zveme do Evropského domu a hlavní budovy SVK PK ve Smetanových sadech na Evropský den jazyků 26. 9. 2016. SVK PK připravila bohatý program plný her a soutěží na podporu výuky jazyků pro žáky základních škol a studenty nižších ročníků osmiletých gymnázií v Plzeňském kraji.

REGISTRACE: http://bit.ly/EDJ_2016 | PŘIHLASTE SE PROSÍM DO 16. 9.2016. ÚČAST VÁM POTVRDÍME DO 21. 9.2016.

Ideou je přiblížit různé jazyky hravou formou tak, abychom studenty a žáky motivovali k tomu, začít se učit novou cizí řeč či prohloubit znalosti v těch, se kterými již začali. Formou je cca 2,5hodinová městská hra s interaktivními stanicemi, které budou obsahově připraveny ve spolupráci s Europe Direct Plzeň, Eurocentrem Plzeň, Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem a dalšími partnery. Motto letošního ročníku zní „Jazyky hravě‟. Studenty na cestě městem budou doprovázet dobrovolníci Evropského hlavního města kultury. Evropský dům na náměstí Republiky tvoří start a cíl městské hry.