232 praktikantů a doprovodných osob na praxi v Česka a Německu

V roce 2015 se Programu podpory odborných praxí zúčastnilo celkem 232 praktikantů a doprovodných osob, kteří vyjeli (nejen) za pracovními zkušenostmi do sousední země. Účastníci strávili na praxi 2-3 týdny. Nejčastějšími obory, ve kterých žáci vyjížděli, jsou obchod, holnictví, pohostinství, stavebnictví. zpracování dřeva, zdravotnictví, kuchař/číšník, elektro, cukrář/pekař.

V rámci Programu podpory odborných praxí mají žáci středních odborných škol, učilišť a studenti vyšších odborných škol ve věku od 16 let možnost absolvovat odbornou praxi v sousední zemi. Praxe se uskutečňují ve firmách, dílnách, sociálních zařízeních či v institucích veřejné správy v sousední zemi.

Cílem Programu podpory odborných praxí je umožnit účastníkům získat nové profesní zkušenosti, poznat pracovní prostředí a zároveň také kulturu a způsob života v sousední zemi. Z tohoto důvodu je během celé praxe kladen důraz na zapojení praktikantů do běžných pracovních povinností a na aktivní asistenci ze strany pedagogicky kvalifikovaných osob (doprovodná osoba). Praxe je uskutečňována v těch oborech, ve kterých jsou žáci vyučeni. Program je otevřen pro všechna odborná odvětví.

Stále váháte, zda je praxe pro Vaše studenty to pravé? Podívejte se na krátké spoty s praktikanty, kteří sdílí své zkušenosti ze zahraniční odborné praxe a přípravných dnů.


Pokud máte chuť se do programu zapojit, ale nemáte partnerskou organizaci v Německu, využijte naši on-line kontaktní databázi, v níž můžete školy hledat, anebo Vaši školu bezplatně registrovat.