Den německých studií

FSV UK a Goethe-Institut v Praze pořádají 17. února 2016 Den německých studií. Přednášky v českém jazyce jsou určeny široké veřejnosti, zejména studentům posledního ročníku gymnázií a středních škol a studentům bakalářských oborů, kteří se zajímají o Německo.

Jedná se o blok tří přednášek s následnou diskusí na aktuální témata z oblastí, kterým se mj. věnuje Katedra německých a rakouských studií FSV UK: zahraniční politika Německa, německá kultura a moderní dějiny a otázky aktuálního hospodářského vývoje Německa. Přednášky v českém jazyce jsou určeny široké veřejnosti, především studentům posledního ročníku gymnázií a středních škol a studentům bakalářských oborů, kteří se zajímají o Německo. Aktuální vývoj ukazuje, že především pro obyvatele České republiky je důležité znát problémy, které řeší její největší soused, i otázky, které německá politika a veřejnost diskutují.

Den německých studií proběhne 17. 2. 2016 od 13.00 do 16.00 v seminární místnosti v přízemí Goethe-Institutu v Praze. Účastníci dostanou potvrzení o absolvování.

Zájemci se registrují do 10. 2. na e-mailové adrese: dennemeckychstudii@gmail.com.
Na tuto adresu lze směřovat i případné dotazy.

Program ke stažení zde.